

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 3 A |
| Color | Green |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 1211
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07171
Ext.Price$0.07171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07171 | $0.07171 |
| 10 | $0.06438 | $0.64380 |
| 50 | $0.05779 | $2.88950 |
| 100 | $0.05160 | $5.16000 |
| 500 | $0.04608 | $23.04000 |
| 1000 | $0.04038 | $40.38000 |
| 3000 | $0.03538 | $106.14000 |
